cheerers بازیکن پرسپولیس مهدی طارمی دروازه بان

cheerers: بازیکن پرسپولیس مهدی طارمی دروازه بان لیگ قهرمانان آسیا مهدی طارمی مهاجم پرسپولیس طارمی عالی ترین بازیکن بازی با الهلال

گت بلاگز اخبار سیاست خارجی محدودیت‌های ترامپ جهت مقابله با برجام چیست؟

بازگشت به توافق آب و هوایی پاریس مانعی ندارد و پیامدهای خروج از آن از جز تعددگرایی سیاسی در روابط بین المللی، چیز دیگری نیست؛ ولی خروج از توافق هسته ای یا منجر

محدودیت‌های ترامپ جهت مقابله با برجام چیست؟

محدودیت های ترامپ جهت مقابله با برجام چیست؟

عبارات مهم : اروپا

محدودیت های ترامپ جهت مقابله با برجام چیست؟ / آیا کناره گیری آمریکا از توافق آب و هوایی در فرانسه زمینه ساز عقب نشینی از توافق هسته ای با کشور عزیزمان ایران است؟

بازگشت به توافق آب و هوایی پاریس مانعی ندارد و پیامدهای خروج از آن از جز تعددگرایی سیاسی در روابط بین المللی، چیز دیگری نیست؛ ولی خروج از توافق هسته ای یا منجر به یک برخورد سیاسی سخت می شود و یا موجب می شود منطقه در یک خلأ سیاسی وارد شود که مهار آن سخت هست.

رای الیوم نوشت: تفاوت بین خروج از توافق آب و هوایی پاریس و خروج از توافق هسته ای با ایران، در راه بازگشت این دو هست؛ بازگشت به توافق آب و هوایی پاریس مانعی ندارد و پیامدهای خروج از آن از جز تعددگرایی سیاسی در روابط بین المللی، چیز دیگری نیست؛ ولی خروج از توافق هسته ای یا منجر به یک برخورد سیاسی سخت می شود و یا موجب می شود منطقه در یک خلأ سیاسی وارد شود که مهار آن سخت هست. به نظر می رسد ادامه درگیریها در منطقه خاورمیانه، از وقت سایکس پیکو و شروع طرح صهیونیستها تا کنون، آینده آن است!

محدودیت‌های ترامپ جهت مقابله با برجام چیست؟

به گزارش گزینش ؛ خبرگزاریها پیش از اعلام موضع مدیر جمهور آمریکا در مورد توافق هسته ای تصویر هایی از ترامپ را به همراه هنری کسینجر منتشر می کردند؛ مساله ای که می تواند حامل پیامی باشد؛ آیا که کسینجر اعتقاد است موفقیت آمریکا در خاورمیانه مرهون قدرت این کشور جهت محدود کردن نقش دولت کشور عزیزمان ایران به داخل مرزهای آن و به عبارتی تبدیل پایتخت کشور عزیزمان ایران به یک دولت کلاسیک است که دخالتی در امور دیگر کشورها نداشته باشد.

پیامی که ترامپ با فریادهاش علیه توافق هسته ای قصد رساندن آن به دولت مرکزی کشور عزیزمان ایران را داشت اقدام نظامی علیه این کشور نبود، همانطور که حضور کسینجر در کنار مدیر جمهور آمریکا نشان دهنده ان است که وی قصد دارد سیاستی تدریجی را جهت رسیدن به هدفش در مورد کشور عزیزمان ایران اتخاذ کند.

بازگشت به توافق آب و هوایی پاریس مانعی ندارد و پیامدهای خروج از آن از جز تعددگرایی سیاسی در روابط بین المللی، چیز دیگری نیست؛ ولی خروج از توافق هسته ای یا منجر

اما کشور عزیزمان ایران این نقش سنتی را نمی پذیرد و این مساله جهت تمام دولتهای دنیا و از آن میان، ایالات متحده روشن است.

عربستان سعودی و اسرائیل بر این عقیده اند که بازگشت به سوریه از طریق اصول جنگی که در داخل سوریه جریان دارد، امکان پذیر نیست و کشور عزیزمان ایران کلید بازپس گیری پرونده های منطقه است.

ضربه به کشور عزیزمان ایران به معنای ضربه زدن به حزب الله و سوریه و واگذاری رهبری منطقه و دنیا اسلام به سعودیهاست. آمریکا تلاش می کند سرکشی صهیونیستها و سعودیها در مورد کشور عزیزمان ایران را کنترل کند؛ آیا که آمریکا عاقل تر از این دو است و تقسیم سیاسی جهانی جهت سیاست و اقتصاد را در نظر دارد. علاوه بر اینکه تقسیم سیاسی در داخل آمریکا نیز در عالی ترین حالت خود نیست.

محدودیت‌های ترامپ جهت مقابله با برجام چیست؟

آمریکا در این اندیشه است که کشور عزیزمان ایران را گام به گام از طریق استراتژی جدیدش مهار کند؛ نه از طریق جنگ یا ضربه نظامی به آن؛ آنطور که مدّ نظر اسرائیل و وعربستان است.

کنترل ایران، مسئله اساسی هست؛ کشور عزیزمان ایران عوض کردن در استراتژی اش را نمی پذیرد و عنان نیروهایش را باز گذاشته هست؛ نیروهایی جوان و رو به رشد، که انرژی ها و ظرفیتهای زیادی دارند. ترامپ هم از این واقعیتها و تهدیداتی که هیچگاه خواسته های او را محقق نمیکند، آگاه است.

بازگشت به توافق آب و هوایی پاریس مانعی ندارد و پیامدهای خروج از آن از جز تعددگرایی سیاسی در روابط بین المللی، چیز دیگری نیست؛ ولی خروج از توافق هسته ای یا منجر

در واقع محدودیتهایی در مورد کشور عزیزمان ایران جهت ترامپ وجود دارد؛ امروز ترزا می نمی تواند نقشی را ایفا کند که تونی بلر ایفا کرد؛ درست است که انگلیس جهت موفقیت طرح خروجش از اروپا به آمریکا نیاز دارد، ولی همزمان از نیازش به اروپا نیز نمی تواند چشم پوشی کند. انگلیس از عزلت می ترسد و نمی خواهد وارد طرح ترامپ در وطن عربی شود.

از این رو، انگلیس امروز قصد دارد در رأس مثلثی موضع گیری کند که زاویه اول آن آمریکاست که می خواهد جهت مقابله با اروپا و آسیا روابط دو جانبه قدرتمندی با انگلیس داشت باشد و زوایه دوم، اروپایی است که دلواپس تمرّد ترامپ و پرسشها جدایی کاتالونیا و در سوی دیگر، رابطه با روسیه است.

محدودیت‌های ترامپ جهت مقابله با برجام چیست؟

اروپا با نگرانی به سیاستهای ترامپ می نگرد؛ ترامپ عقیده دارد اروپای متحد به اضافه روسیه هم پیمان با چین و نیز ایران، مسئله مهمی هستند. آمریکای ترامپ جهانی را می خواهد که تنها روابط دو جانبه در آن حاکم باشد، نه روابطی بر اساس جبهه های ائتلاف و جریانهای سیاسی مؤتلف.

در این میان، اروپا اعتقاد است که ترامپ قصد توطئه سیاسی و اقتصادی را دارد. مقابله با کشور عزیزمان ایران بار سنگینی جهت ناتو و نهادهای اروپایی به همراه دارد. اروپا گمان می کند آمریکای ترامپ این عملیات را انجام می دهد آیا که بهای آن را از عربستان سعودی گرفته است و می خواهد دستاوردهای بیشتری را کسب کند…

واژه های کلیدی: اروپا | ایران | توافق | سیاسی | مقابله | آمریکا | انگلیس | اخبار سیاست خارجی

دانلود


دانلود فایل ها

نویسنده : topsblog