cheerers بازیکن پرسپولیس مهدی طارمی دروازه بان

cheerers: بازیکن پرسپولیس مهدی طارمی دروازه بان لیگ قهرمانان آسیا مهدی طارمی مهاجم پرسپولیس طارمی عالی ترین بازیکن بازی با الهلال

گت بلاگز اخبار فرهنگی و هنری حضور در ورزشگاه حق بانوان است / مهتاب کرامتی

معصومه تاجیک، قهرمان ایرانی موی‌تای دنیا به‌عنوان سفیر ورزشی-گردشگری کشور تایلند در کشور عزیزمان ایران گزینش شد. دیروز در جریان یازدهمین نمایشگاه بین‌المللی گرد

حضور در ورزشگاه حق بانوان است / مهتاب کرامتی

مهتاب کرامتی: حضور در ورزشگاه حق بانوان است

عبارات مهم : ایران

معصومه تاجیک، قهرمان ایرانی موی تای دنیا به عنوان سفیر ورزشی-گردشگری کشور تایلند در کشور عزیزمان ایران گزینش شد. دیروز در جریان یازدهمین نمایشگاه بین المللی گردشگری و صنایع وابسته پایتخت کشور عزیزمان ایران تفاهم نامه ای بین معصومه تاجیک و سفارت تایلند امضا شد.

در این مراسم که سفیر تایلند در ایران، معاون خاورمیانه نهاد گردشگری تایلند، مهتاب کرامتی و الهه منصوریان، قهرمان ایرانی ووشوی دنیا هم حضور داشتند، راجع به اهداف این تفاهم نامه توضیح داده شد. معرفی تاجیک به عنوان سفیر ورزشی تایلند در جهت حمایت از ورزش موی تای که ورزش اصیل تایلندی است و همچنین حمایت از ورزش بانوان و مسئولیت اجتماعی (csr) صورت گرفت.

گروه فیلم مستند صفرتاسکو که قصه زندگی خواهران منصوریان، قهرمانان ووشوی دنیا بود و اخیرا اکران بسیار موفقی داشت، به عنوان حامیان معنوی معصومه تاجیک در این مراسم حضور داشتند. لزوم حمایت از ورزش زنان نشانه مهم برگزارکنندگان این مراسم بود. قرار است به زودی رکوردهای معصومه تاجیک ٢٨ساله در گینس ثبت شود.

کالایانا ویپاتی پومی پراتس، سفیر تایلند در کشور عزیزمان ایران در گفت وگوی کوتاهی با شرق راجع به اهداف گردشگری برگزاری چنین مراسمی گفت: «در حقیقت نشانه کشور تایلند از شرکت در چنین مراسمی ارتباط زیاد مردم تایلند و کشور عزیزمان ایران با همدیگر و شناساندن تایلند و قشنگی این کشور به مردم کشور عزیزمان ایران هست. ما خیلی خوشحالیم که تایلندی های زیادی در حال سفر به کشور عزیزمان ایران اند. در آن سو هم طبق اعلام مقامات ایرانی در سال ٢٠١٧ تایلند مقصد اول گردشگری ایرانی ها بوده است». از گروه فيلم صفر تا سكو مهتاب كرامتي، سحر مصيبي، الهه منصوريان، و شيدا آبا در مراسم حاضر بودند.

کرامتی: توجه به ورزش بانوان عملی باشد نه شعار

مهتاب کرامتی، بازیگر مشهور سینمای کشور عزیزمان ایران در این سال ها همواره تلاش کرده یکی از حامیان مهم ورزش بانوان باشد. او بارها با حضور در کنار بانوان ورزشکار به حمایت از این گروه تأکید کرده هست. از حضور در اردوی تیم والیبال نشسته کشور عزیزمان ایران گرفته تا تماشای دیدار فوتسال کشور عزیزمان ایران و ایتالیا از نزدیک.

همکاری با خواهران منصوریان، قهرمانان ووشوی کشور عزیزمان ایران باعث شد تا حضور کرامتی در ورزش بانوان پررنگ تر هم بشود. صفرتاسکو فیلمی است که به زندگی خواهران منصوریان می پردازد كه يكي از تهيه كنندگان آن مهتاب كرامتي هست. برنده گروه تحریریه سایت بلورین بیست وهفتمین جشنواره فیلم فجر به تازگی حمایت از معصومه تاجیک، قهرمان موی تای کشور عزیزمان ایران را در برنامه خود قرار داده هست. کرامتی در گفت وگو با «شرق» راجع به اهدافی که در این چند سال حضور در کنار ورزش زنان دنبال کرده هست، گفت: «ما فقط می توانیم در حد جریان سازی عمل کنیم، نمی توانیم دنیا را عوض کردن دهیم، ولی در حد خودمان می توانیم قدم برداریم.

من تلاش می کنم این اتفاق بیفتد و بتوانم از زن های ورزشکار و بانوانی که می خواهند پیشرفت کنند، حمایت کنم. ورزش بانوان قطعا کمتر به آن توجه می شود، کمتر دیده می شود. بنابراین ما این عرصه را گزینش کردیم تا بتوانیم این خلأ ها را پر کنیم». همکاری با خواهران منصوریان حضور مهتاب کرامتی را در عرصه ورزش پررنگ تر کرد. او دراین باره گفت: «شاید هم این را باید به حساب شانس بگذاریم که ما با خواهران عزیز منصوریان آشنا شدیم. این آشنایی ما را با ورزش بانوان آشنا کرد؛ با محدودیت ها و عدم توجهی که به ورزش بانوان در کشورمان می شود، آشنا کرد».

بازیگر «زندگی شخصی آقا و زن میم» همچنین راجع به حضورش در کنار معصومه تاجیک، قهرمان موی تای کشور عزیزمان ایران توضیح داد: «اکران صفرتاسکو این اجازه را به ما داد تا با زن های ورزشکار بیشتری آشنا شویم، فرزند های تیم فوتسال، زن تاجیک عزیز و دوستان دیگری که ما را حمایت کردند. در صورتی که ما باید آنها را حمایت کنیم. من تمام تلاشم را می کنم که در کنار این عزیزان باشم، شاید هرچند اندک. فقط می توانم آرزو کنم که این عزیزان موفق باشند، موفقیتشان دیده شود و کسان دیگری هم این مسیر را ادامه دهند؛ ما هم در حد توانمان هر کمکی که بتوانیم، دریغ نخواهیم کرد».

کرامتی كه سفير يونيسف هم است اعتقاد است که جهت حمایت از ورزش زنان باید کارهای زیادی انجام داد و با کار گروهی می توان با چالش های این عرصه روبه رو شد. او در ادامه گفت وگویش با «شرق» گفت: «می دانید چه اتفاقی می افتد؟ زمانی که یک تیم کنار هم قرار می گیرند حتما باید دغدغه های یکسان داشته باشند. همه ما در تیم فیلم «صفرتاسکو» به این عنوان یعنی حمایت از بانوان و حمایت از بانوان ورزشکار توجه داشتیم وگرنه سه سال، سه سال و نیم جهت ساخت یک فیلم وقت نمی گذاشتیم.

آدم های هم سلیقه کنار هم قرار گرفتند، تمام تلاششان را کردند، از تمام توانشان بهره بردند که بتوانند در این عرصه بافایده باشند. در عرصه ورزش بانوان چالش های زیادی داریم. ورزش زنان، حضور زنان در ورزشگاه، تمام اینها حق بانوان اند. زن های ما باید به این اهداف برسند. باید به این عرصه توجه شود؛ نه با شعار بلکه با عمل. رسیدن به این اهداف مهم وقت بر است ولی قطعا، صددرصد شدنی است».

حضور در ورزشگاه حق بانوان است / مهتاب کرامتی

واژه های کلیدی: ایران | ایرانی | تایلند | منصوریان | مهتاب کرامتی | اخبار فرهنگی و هنری

دانلود


دانلود فایل ها

نویسنده : topsblog