cheerers بازیکن پرسپولیس مهدی طارمی دروازه بان

cheerers: بازیکن پرسپولیس مهدی طارمی دروازه بان لیگ قهرمانان آسیا مهدی طارمی مهاجم پرسپولیس طارمی عالی ترین بازیکن بازی با الهلال

گت بلاگز وب‌گردی به بلندای قامت او …

امروز ١٤ خرداد، سالروز عروج امام خمینی (ره)، احیاگر اندیشه اسلامِ استبداد و استعمارستیز، اصلاح‌طلب سنت‌گرا و بزرگترین رهبر و پدیده منحصر به فرد دوران معاصر

به بلندای قامت او ...

به گزارش گروه وبگردی گروه تحریریه سایت جوان، این شخصیت انسانی و الهی برجسته، دوراندیش و ماندگارِ تاریخ بشری، توانست با روش و منشِ خود، رهبران و سیاستمداران چهار گوشه دنیا را به شگفتی، دلدادگی و تحسین وادار. این نگاه اعجاب انگیز فراتر از نژاد، مذهب، قومیت و گرایش سیاسی و جغرافیایی هست.

عبارات مهم : اسلام
شاهد مثال اینکه :

نلسون ماندلا:

امام خمینی رهبری منحصر به فرد بود که توانست‏ با دست ‏خالی، انقلاب اسلامی کشور عزیزمان ایران را به پیروزی برساند. ایشان نه تنها رهبری بزرگ جهت کشور عزیزمان ایران بود، بلکه رهبری جهت تمامی نهضت های آزادی بخش دنیا به شمار می رفت.
‎امام خمینی یکی از الگوهای ما در ادامه راهمان بود، او یکی از قهرمانانی بود که ما با اتکاء بر آنان به مبارزه ضد آپارتاید خود را ادامه داده ایم.

بن بلا، مبارز بزرگ و نخستین رییس جمهور الجزایر:

ملل عرب باید زنده شدن اسلام را در قرن بیستم مدیون انقلاب اسلامی کشور عزیزمان ایران و امام خمینی بدانند. این انقلابی است که دنیای غرب را اجبارا دگرگون خواهد ساخت و بسیاری از رژیم های موجود در دنیا عرب دیر یا سریع سقوط خواهند کرد، لیکن آوای نهضت امام خمینی در دورافتاده ترین نقاط دنیا اسلام به گوش می رسد.

راجیو گاندی، نخست وزیر فقید هند:

با رحلت امام خمینی، دنیا یک رهبر روحانی و انقلابی عظیم و دارای دید وسیع را از دست داده هست.

اسقف کاپوچی، اسقف بیت المقدس:

امام خمینی فقط متعلق به کشور عزیزمان ایران نیست، تمام محرومان دنیا چه مسلمان و چه غیرمسلمان او را نجات دهنده خود می دانند.

میخاییل گورباچف، رهبر شوروی سابق:

امام خمینی فراتر از وقت می اندیشید و در بُعد مکان نمی گنجید. او توانست اثر بزرگی در تاریخ دنیا برجای بگذارد.

بی نظیر بوتو، مدیر جمهور سابق پاکستان

رهبرانی مانند امام خمینی یک بار در قرن ها زاده می شوند.

ژان پاپ پل دوم

درباره آنچه که آیت الله خمینی در کشورش و در بخش وسیعی از دنیا انجام داده، با احترامی عظیم و تفکری عمیق باید اظهارنظر کرد.

کیسینجر، نظریه پرداز و مشاور اسبق امنیت ملی آمریکا:

آیت الله خمینی، غرب را با بحران جدی برنامه ریزی مواجه کرد، تصمیمات او آنچنان رعدآسا بود که مجال هر نوع تفکر و برنامه ریزی را از سیاستمداران و نظریه پردازان سیاسی می گرفت. هیچ کس نمی توانست تصمیمات او را از پیش حدس بزند، او با معیارهای دیگری، غیر از معیارهای آشنا شده است در دنیا، سخن می گفت و عمل می کرد. گویی از جایی دیگر الهام می گرفت، دشمنی آیت الله خمینی(ره) با غرب، برگرفته از تعالیم الهی او بود. او در دشمنی خود نیز خلوص داشت.

محمدحسنین هیکل، نویسنده و روزنامه نگار معروف دنیا عرب:
امام خمینی هدیه آسمانی و ملکوتی جهت خاکیان بود .. گویی شخصیتی از شخصیت های آزمون بزرگ صدر اسلام با معجزه ای به دنیا بازگشته تا بعد از پیروزی امویان و به خون غلتیدن شهیدانِ اهل بیت سپاه علی را رهبری کند. او همچون گلوله ای بود که از صدر اسلام شلیک شده است و بر قلب قرن بیستم نشست.

پروفسور حامد الگار، استاداسلام شناس دانشگاه برکلی آمریکا:

هرکس که سعادت حضور در کنار او [امام خمینی] را داشته، می داند زیارت وی حتی هنگامی که او یک کلمه سخن نیز نمی گفت، عمیق ترین تأثیر را بر روی آدم می گذاشت.

گرچه جهت آشنایی آن انسان والا نیازی به تلاش و استدلال فوق العاده ای نیست – که خدا را باید با خدا آشنایی – و بقول مولانا آفتاب آمد علت آفتاب – گر دلیلت باید از وی رو متاب ؛ ولی بی شک دنیا معاصر و سرگردان امروز که تشنه اخلاق و معنویت هست، نیازمند اندیشه های شگرف اوست.

تحولات بزرگ فکری واندیشه ای، رویدادهای طایفه گرایانه و گرایش های انحرافی و تکفیری امروز جوامع اسلامی به اندیشه های وحدت گرایانه، روشن بینانه و همگرایانه او سخت نیازمند هست.

پیامِ رسای او به همه مسلمانان، آزادگان و مستضعفان دنیا تعلق داشت.

و چُنین جهانی سخن و فریاد از دل برآمده او را ترجمان خواسته ها و آرزوی بزرگ های خود می دید، و به باور تاریخ، سیمای درخشان و تابناکش تا ابد بر آسمان وجدان های بیدار، پرتوافکن و نورافشان خواهد بود.

بلندای قامت او سایه سار انسان های حقیقت جو!

«عباس خامه یار»

منبع:ایسنا

انتهای خبر/

واژه های کلیدی: اسلام | ایران | تاریخ | اسلامی | امام خمینی | انقلاب اسلامی | رحلت امام خمینی | رحلت امام خمینی

دانلود


دانلود فایل ها

نویسنده : topsblog